Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun kaçak lüks villası havadan görüntülendi

Gündemden düşmeyen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın Koçarlı ilçesi Çakırbeyli Mahallesi Karapınar mevkiinde, yapılaşmanın yasak olduğu birinci sınıf tarım arazisine, havuzlu kaçak villa yaptırmıştı. Çerçioğlu’nun eşinin üzerine kayıtlı 10 bin 300 metrekare tarım arazisi içinde izin alınmadan yaptırılan 900 metrekarelik kaçak villanın yanı sıra 300 metrekarelik yüzme havuzu bulunuyor. Sadece 75 metrekare çiftlik evi yapma izni olan, geri kalan 10 bin 225 metrekare alanın tarımsal özelliğinin korunması şartı bulunan araziye yapılan villa büyük tepki çekmişti.

YIKIM KARARI VERİLMİŞTİ

Tarım arazisinin sahibi Ercan Çerçioğlu’nun 8 Ekim 2013’te Aydın İl Özel İdaresi’ne başvurarak bağ evi ve depo yapmak üzere istediği izin, gerekli incelemeler sonucunda sadece 75 metrekarelik bir bina yapılması şartıyla verilmiş. Ancak söz konusu alan üzerine havuzlu villa yapıldı.

Daha sonra yapılan kontrollerde verilen izne aykırı davranıldığı için Aydın Valiliği tarafından kaçak yapıyla ilgili yıkım kararı verildi.

Karar, o dönemde CHP’li olan Koçarlı Belediyesi’ne bildirildi. Ancak ne villa ne de villa yapılmadan önce orada bulunan ahır için verilen yıkım kararı uygulanmadı.

KAÇAK VİLLA YASAL HALE GELDİ

Özlem Çerçioğlu’nun bir önceki dönem CHP’li olan Koçarlı Belediyesi üzerinden çevredeki köye yaklaşık 1 kilometre uzakta olan villasını, köy yerleşik alanı olarak meclis kararı ile değiştirerek yasal hale getirdiği ortaya çıktı.

Daha sonra Koçarlı Belediyesi’nin meclis kararının Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gönderilerek onaylandığı öğrenildi.

HAVUZLU VİLLA GÖRÜNTÜLENDİ

Sabah gazetesi, Özlem Çerçioğlu’nun Koçarlı ilçesindeki havuzlu lüks villasını görüntüledi. Çekilen fotoğraflarda villanın etrafından başka yapı bulunmazken, çevresindeki tarım arazileri dikkat çekiyor. Villanın bahçesinde 300 metrekarelik yüzme havuzunun dışında, bir basketbol potası da var. Villanın kapısında Çerçioğlu ibaresi yer alıyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x