Realme GT 5 Pro’nun lansman tarihi ve 100W şarj özelliği doğrulandı

Realme, uzun süredir beklenen Realme GT 5 Pro‘nun lansman tarihini resmi olarak açıkladı. Başlangıçta ay içinde bir duyuru yapılacağı belirtilmiş olsa da, marka şimdi GT 5 Pro‘nun 7 Aralık’ta Çin’de saat 14.00’te tanıtılacağını doğruladı. Lansman tarihi dışında, Realme GT 5 Pro hakkında fazla bilgi paylaşılmadı. Marka tarafından yayınlanan poster, yuvarlak kamera modülünün bir kısmını gösteriyor ve sadece duyuru tarihini belirtiyor.

Realme GT 5 Pro ile ilgili sızıntılar, Geekbench, AnTuTu ve Çin’in TENAA sertifikasyon platformu veritabanlarında yer alan RMX3888 kod adlı cihazın bu model olduğunu gösteriyor. Ayrıca, bu cihaz Çin’in 3C otoritesinden de onay aldı ve 100W hızlı şarj desteğiyle gelebileceği ortaya çıktı.

Realme GT 5 Pro’nun lansman tarihi ve 100W şarj özelliği doğrulandı

Şimdiye kadar Realme, GT 5 Pro‘nun Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle geleceğini ve arka kamera kurulumunun 50 megapiksel Sony LYT-808 ana kamera ve 3x optik zoom ve 120x dijital zoom özelliklerine sahip 50 megapiksel IMX890 periskop telefoto kamera içereceğini doğruladı. Ayrıca, cihazın 8 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 32 megapiksel ön kamera ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca, bir akıllı telefonda görülen en büyük ısı dağıtım ünitelerinden birine sahip olacağı da kesinleşti.

Realme ayrıca, perakende paket tasarımını gösteren bir görsel yayınladı. Cihazın Geekbench listesine göre, 24 GB RAM‘e kadar seçeneklerle sunulabileceği görülüyor. Cihazın en yüksek konfigürasyonunun 1 TB depolama alanına sahip olması muhtemel.

Realme GT 5 Pro‘nun TENAA listesine göre, 6.78 inç kavisli kenarlı OLED ekranı 1.5K çözünürlük ve muhtemelen 144Hz yenileme hızı sunacak. Cihazın Android 14 ve Realme UI 5 ile çalışması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x