YKS başvuru ücreti ne kadar, son başvuru günü ne zaman?

YKS başvurusu başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci ÖSYM AİS sayfası üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor. ÖSYM yayınlandığı YKS başvuru kılavuzu ile başvuru sürecini 1 Şubat 2024 tarihinde başlattı. Sınav başvurusu yapacak olan adaylar 5 sınav merkezi tercihinde bulunabilecek.

YKS BAŞVURU NE ZAMAN BİTİYOR?

ÖSMY tarafından yayınlanan sınav takvimine göre YKS başvuru işlemleri 1 Şubat 2024 Perşembe günü başlayacak, 26 Şubat 2024 Pazartesi günü sona erecek.

YKS geçiş başvurusu 5 Mart ile 7 Mart 2024 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

YKS başvuru ücreti belli oldu. TYT sınav ücreti 295 Lira, AYT sınav ücreti 295 Lira, YDT sınav ücreti 295 lira olarak belirlendi. TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girmek isteyen adaylar ise 885 Lira başvuru ücreti yatıracak.

Geçen yıl YKS’de sadece TYT’ye girecek adaylar 115 Lira, TYT, AYT ve YDT’nin toplamına girmek isteyen adaylar ise 345 Lira başvuru ücreti alıyordu.

YKS KILAVUZU YAYINLANDI

YKS kılavuzu yayımlandı. Adaylar başvularını YKS başvuru kılavuzu yardımıyla gerçekleştirebilecek.

YKS NE ZAMAN? TYT, AYT NE ZAMAN?

YKS TYT sonuçta 8 Haziran 2024’de, AYT ve YDT kayıtları ise 9 Haziran 2024’de düzenlendi.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. YKS sonuçları 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanacak.

YKS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sınava başvurmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formu başvuru süresi içerisinde, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr ​​internet adresinden erişebileceklerdir. Kılavuzların ve satışı yapılmayacaktır.

Aday başvurularını, 1 Şubat 2024 tarihinde ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr ​​adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Başvurusu’ndan yapabileceksiniz.

MSÜ İÇİN TYT VE AYT SINAVINA KATILMAK GEREKİYOR

2024-MSÜ’ye ayrılan adayların, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamalarına katılabilmeleri için ayrıca, ÖSYM tarafından geçiş olan ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2024-YKS) başvuru yapmaları ve Harp Okulları için, 2024 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) ) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile 2024-YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2024-YKS 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girecekleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x